Ubezpieczenia komunikacyjne i ich rodzaje

Wraz z rozwojem motoryzacji oraz jeszcze większym znaczeniem mobilności pośród Polaków, ubezpieczenia komunikacyjne stanowią coraz to większą część majątkowych ubezpieczeń w Polsce. Na rynku ubezpieczeń komunikacyjnych funkcjonuje duża paleta ubezpieczycieli wraz z różnymi ofertami wielkości pobieranych opłat. W celu zachęcenia właścicieli samochodów mechanicznych do zakupu ubezpieczeń komunikacyjnych proponuje się je wraz z obowiązkowym ubezpieczeniem OC (odpowiedzialności cywilnej).

Jakie ubezpieczenia komunikacyjne są niezbędne?

Ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych sugeruje, iż niezbędną polisą każdego posiadacza auta jest OC. Procedur musisz spełnić najpóźniej w dniu ewidencji auta. To ubezpieczenie jest konieczne w czasie, gdy na ulicy spowodujesz stłuczkę, kraksę lub wypadek. W ramach OC możesz liczyć na pokrycie wydatków połączonych z naprawą auta, jakie brało udział w wydarzeniu.

Przed czym zabezpiecza ubezpieczenie komunikacyjne OC?

Niezbędne ubezpieczenie komunikacyjne OC kwalifikuje się do ubezpieczeń majątkowych działu II (inne ubezpieczenia personalne i finansowe). Chroni ono prowadzącego pojazdu przed konsekwencjami spowodowanych krzywd finansowych czy personalnych w sytuacji, kiedy spowoduje on kraksę czy wypadek. Znaczy to, iż ubezpieczony nie będzie musiał ze swej kieszeni płacić wydatków naprawy aut biorących udział w wydarzeniu (z wyłączeniem jego samochodu), ani wydatków leczenia osób pokrzywdzonych.

Assistance – to nie jedynie holowanie

Assistance to nieobowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne, nierzadko proponowane poprzez ubezpieczycieli w pakiecie z polisą OC czy AC. Należałoby się na nie zdecydować, ponieważ daje całodobową pomoc w wypadku usterki pojazdu czy stłuczki. Umożliwia przede wszystkim wsparcie fachowe. Nie musisz się zatem denerwować np. o holowanie auta do warsztatu, kiedy niespodziewanie odmówi posłuszeństwa w środku miasta lub na drodze. Assistance to też pomoc lekarska natomiast choćby prawna, na jaką może liczyć nie jedynie kierowca, jednak również podróżni ubezpieczonego auta.

Niedrogie ubezpieczenia komunikacyjne? Najlepiej w pakiecie!

Dobierając polisę ubezpieczeniową, należałoby kierować się nie jedynie ceną, jednak przede wszystkim, uwzględnić swoje potrzeby oraz dopasować do nich obszar ochrony. Jeżeli interesują Cię najtańsze ubezpieczenia komunikacyjne, jednak zarazem zamierzasz zagwarantować sobie oraz bliskim podwyższony standard zabezpieczenia, postaw na pakiet usług. Dzięki temu otrzymasz gwarancję wszechstronnego ubezpieczenia, zmniejszając wydatki oraz korzystając z promocji i dobrych upustów.