Ubezpieczenia komunikacyjne – co trzeba wiedzieć?

OC, AC, assistance, NNW – czy to jest Ci konieczne? Co jest niezbędne natomiast co nieobowiązkowe? Z czego zyskasz, natomiast co ci się całkowicie nie opłaca? Na rynku istnieje dużo możliwości dodatkowych do OC. Należałoby zobaczyć, co można kupować oraz co jest niezwykle adekwatne do Twoich potrzeb. Nabywając OC nie musisz sprawdzać wymogów ubezpieczenia, ponieważ w każdym towarzystwie obszar ochrony samochodu jest taki sam. Kwoty gwarancyjne określa ustawa. Teraz to 5 210 000 euro w szkodzie na osobie oraz 1 050 000 euro w szkodzie na mieniu. Można zatem postawić na najtańszą propozycję na rynku.

Co to jest ubezpieczenie komunikacyjne?

Ubezpieczenia komunikacyjne w ofercie ubezpieczalni dedykowane są dla właścicieli samochodów mechanicznych. Ubezpieczenia komunikacyjne, ze względu na własne znaczenie, charakter obligatoryjny (chociaż tylko w wypadku OC) i częstość występowania działań oraz sytuacji mogących stanowić ryzyko na ulicy, stanową bazę lokalnego rynku ubezpieczeń.

Ubezpieczenie OC – co obejmuje, natomiast czego nie

Ubezpieczenie OC to ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej właściciela samochodu. Zostało przygotowane, by zabezpieczać osoby pokrzywdzone w wypadkach (w razie zarówno uszkodzenia samochodu, jak również zniszczeń ciała). Jeżeli doprowadzimy do wydarzenia na ulicy, spółka ubezpieczeniowa wręczy zadośćuczynienie osobom, jakie ucierpiały. Może to być szkoda na zdrowiu czy na samochodzie odmiennej osoby. Należy natomiast pamiętać, iż OC nie zabezpiecza własnego samochodu. Jeżeli jesteśmy sprawcą wydarzenia, możemy ubiegać się o zapłatę za własne uszkodzone auto jedynie wówczas, kiedy mamy Autocasco.

Ile kosztuje ubezpieczenie pojazdu?

Nie ma jednej oraz określonej stawki na ubezpieczenie pojazdu. Propozycja niemalże każdego ubezpieczyciela różni się od siebie. Wielokrotnie też każdy ubezpieczyciel ma własne wewnętrzne oraz indywidualne elementy, jakie wchodzą w skład końcowej kalkulacji stawki polisy. Zdarza się, iż jeden ubezpieczyciel promuje daną grupę kierowców, natomiast inni nie. Więc niezwykle istotnym aspektem podczas zakupu polisy na ubezpieczenie komunikacyjne jest rozeznanie się po spółkach ubezpieczeniowych.

Pakiet assistance – natychmiastowa pomoc na ulicy

Pakiet assistance to dodatek do ubezpieczenia komunikacyjnego, dzięki któremu można uzyskać błyskawiczne wsparcie w razie nieprzewidzianych wydarzeń w podróży. Usterka oraz wypadek – to jedynie parę wypadków, gdy przydaje się darmowa pomoc drogowa. Ubezpieczyciele zazwyczaj proponują dwa rodzaje pakietu assistance: podstawowy oraz zwiększony. Owa podstawowa wersja nierzadko ogranicza się do takich usług jak: holowanie, samochód zastępczy, naprawa na miejscu wydarzenia.